2050 logo tlo zolte CMYK

Hanna Gill-Piątek dołączyła do Stowarzyszenia Polska 2050

Warszawa 8.09.2020r


Informacja prasowa

 

Hanna Gill-Piątek dołączyła do Stowarzyszenia Polska 2050

 

Informujemy, że 8 września 2020 roku Hanna Gill-Piątek przyłączyła się do Stowarzyszenia Polska 2050.

„Startowałam do Sejmu z hasłem „Po Twojej stronie”. To deklaracja, którą traktuję bardzo serio. Moi wyborcy chcą budować Polskę, w której żyje się bez lęku i poczucia obciachu. Podczas wyborów prezydenckich wielu z nich głosowało na Szymona Hołownię. Kiedy pytałam ich, dlaczego, mówili, że Szymon jednoczy ludzi, którzy po prostu chcą robić coś dobrego.

Z Szymonem Hołownią łączą nas wartości, empatia, podobne drogi, społeczne DNA i potrzeba bycia z ludźmi. Są między nami i różnice, ale jeśli fundamentem wspólnej pracy jest szacunek i pokora, różnice są jedynie dodatkiem do tego, co wspólne. Umówiliśmy się, że w sprawach, co do których mamy odmienne poglądy, głosować będę zgodnie z tym, co obiecałam wyborcom.

Dziś chcę być tam, gdzie są moi wyborcy, dlatego razem z nimi dołączam do ruchu Polska 2050 ”powiedziała Hanna Gill-Piątek ze Stowarzyszenia Polska 2050.

„Hasłem Szymona w kampanii prezydenckiej było „Głową i Sercem”,a ja będę taką pierwszą dłonią, która połączy Polskę 2050 z parlamentem. I od razu wyciągam tę dłoń do wszystkich, którzy chcą tworzyć parlamentarną ekipę Szymona. Do wszystkich posłów i senatorów, których odwaga,odpowiedzialność i determinacja są na tyle duże, żeby wznieść się ponad wytarte podziały na tak zwaną prawicę i lewicę. Do tych, którzy już w tej kadencji chcą pracować realnie dla wyborców, a nie uprawiać rytualne przepychanki. Wszystkie ręce na pokład” – dodała Hanna Gill-Piątek.

„Bardzo cieszę się, że Hanna Gill-Piątek dołączyła do naszego ruchu. Witam ją z otwartym sercem i głową. Teraz ona,jako pierwsza posłanka z ramienia Stowarzyszenia Polska 2050,będzie naszymi rękoma.

Główne cele naszych działań wynikają z potrzeby zmiany Polski. Zmiany, która będzie realna a nie pozorowana i która będzie przynosić wymierne efekty. Chcemy budować Polskę zieloną, solidarną i demokratyczną. Polskę na pokolenia. Jestem otwarty na współpracę z każdym, kto dąży do osiągnięcia tych samych celów. Pani Poseł jest właśnie taką osobą.

Hanna Gill-Piątek wejdzie do ścisłego kierownictwa Stowarzyszenia Polska 2050,będzie miała wpływ na podejmowanie decyzji w kluczowych dla nas obszarach. Będzie też współpracowała z regionalnymi strukturami w Łodzi. Już w najbliższy wtorek wspólnie odwiedzimy łódzkich wolontariuszy.” –powiedział Szymon Hołownia, Lider Stowarzyszenia Polska 2050.