Koło Poselskie Polska 2050

Koło Poselskie Polska 2050

Mamy przyjemność poinformować o zakończonej procedurze rejestracji Koła Poselskiego Polska 2050. Koło Polska 2050 tworzą posłanki Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha oraz Paulina Hennig-Kloska. Przewodniczącą koła poselskiego Polska 2050 została Hanna Gill-Piątek.


Hanna Gill-Piątek
Absolwentka ASP, graficzka, publicystka. Znana z felietonów w Krytyce Politycznej, Przekroju, Dzienniku Łódzkim i Dużym Formacie Gazety Wyborczej. Zawodowo doradza samorządom w całej Polsce w sprawach miejskich. Działała w stowarzyszeniu „Tak dla Łodzi” i w „Kongresie Ruchów Miejskich”, jest członkinią Rady Programowej Kongresu Kobiet. Od lat protestuje przeciw niesprawiedliwości wobec kobiet i osób LGBT+, eksmitowanych lokatorów, niszczeniu Trybunału Konstytucyjnego, wycinkom drzew. Działała na rzecz lokatorów i przeciw niesprawiedliwym eksmisjom, najpierw jako aktywistka, potem, w latach 2014-16, w łódzkim samorządzie. Posłanka na Sejm RP IX kadencji.

Joanna Mucha
Absolwentka Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim, doktor ekonomii z zakresu ekonomii zdrowia. Ukończyła też studia podyplomowe z Ekonomiki Zdrowia na UW. Od 2007 roku jest posłanką na Sejm. Członkini Sejmowych Komisji: Finansów Publicznych oraz Ochrony Środowiska. Jest Przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Chorób Neurologicznych. Była Sekretarzem Zespołu ds. Konwencji Bioetycznej oraz Przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. W latach 2011-13 Ministra Sportu i Turystyki, odpowiedzialna za przygotowanie i przeprowadzenie Turnieju Euro 2012 oraz budowę Stadionu Narodowego. Członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet oraz Komitetu Obrony Demokracji.

Paulina Hennig-Kloska
Absolwentka Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Politolożka i ekonomistka z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu biznesem. W czasie studiów pracowała jako dziennikarka radiowa, później związana z biznesem pełniła funkcję dyrektora Centrum Biznesowego jednego z banków komercyjnych oraz dyrektora generalnego w spółce prawa handlowego. Posłanka VIII i IX kadencji Sejmu RP pracuje w sejmowej Komisji Finansów Publicznych i sejmowej Komisji Zdrowia.

Wszystkie informacje o bieżącej pracy koła poselskiego Polska 2050 dostępne są na stronie: https://polska2050.pl/sejm