Wiceprezydent Grudziądza i wójt gminy Płużnica dołączają do Polski 2050 Szymona Hołowni w woj. kujawsko-pomorskim 

Wiceprezydent Grudziądza i wójt gminy Płużnica dołączają do Polski 2050 Szymona Hołowni w woj. kujawsko-pomorskim 

Bydgoszcz, 22 kwietnia 2021 r.

 

Wiceprezydent Grudziądza i wójt gminy Płużnica dołączają do Polski 2050 Szymona Hołowni w woj. kujawsko-pomorskim 

Dziś o godz. 12:00 odbyła się konferencja prasowa Polski 2050 w Bydgoszczy, podczas której Michał Kobosko, przedstawiciel partii oraz Michał Koniuch, pełnomocnik Polski 2050 ds. rozwoju struktur politycznych w woj. kujawsko-pomorskim, a także Radosław Rataj, lokalny lider Stowarzyszenia 2050 przedstawili kolejnych samorządowców dołączających do Ruchu Polska 2050.

“Samorząd w Polsce to ta władza, która jest najbliższa ludziom, która realnie odpowiada na potrzeby obywateli. Jesteśmy zaniepokojeni programem centralizacji i pozbawiania samorządowców ich praw, możliwości działania i pieniędzy przez obecną władzę. Bardzo mocno przeciwko temu protestujemy. Tym bardziej cieszy fakt, że wielu samorządowców włącza się w nasze działania. Dziś dołączają do nas dwaj doświadczeni samorządowcy, którzy chcą wspólnie z nami budować przyszłość, rozwijać swoje małe ojczyzny i brać udział w tej wielkiej zmianie Polski” - powiedział Michał Kobosko z Polski 2050 Szymona Hołowni.

Dołączający samorządowcy to: Szymon Gurbin, obecny wiceprezydent Grudziądza oraz Marcin Skonieczka, wójt gminy Płużnica pełniący urząd od grudnia 2010 roku. 

“Dzisiejszemu wydarzeniu związanemu z moim przystąpieniem do Polski 2050 towarzyszy mi kilka uczuć - mówił Marcin Skonieczka, wójt gminy Płużnica. “Po pierwsze gniew. Ten gniew wynika z tego, że dzisiejszy sposób zarządzania naszym państwem jest daleki od tego, czego oczekuję. Po drugie towarzyszy mi nadzieja. Nadzieja na to, życie w Polsce może być przyjemne i bezpieczne, a Polska może być nowoczesnym państwem. Dlatego postanowiłem dołączyć do powstającej partii, aby wesprzeć swoją wiedzą, doświadczeniem i aktywnością to ważne dla przyszłości naszego kraju przedsięwzięcie. - dodał Skonieczka. 

“Moje dotychczasowe doświadczenie skupia się wokół samorządu i to ta perspektywa uczy patrzenia z punktu widzenia konkretnych rozwiązań. Samorząd jest bardzo blisko człowieka. Dziś chcę działać także w szerszym kontekście. Szymon Hołownia dał iskrę i wpuścił w przestrzeń publiczną wiarę i pewność, że ten ruch może być faktycznie zmianą polskiej rzeczywistości” - powiedział z kolei Szymon Gurbin. “Polska 2050 skupia wokół siebie ludzi, którzy budują nowe standardy etycznie i to wnosi, najwiekszą wartość, dlatego chcę sią zaangazować w to dzieło” - podsumował swoje wystąpienie wiceprezydent Grudziądza

Zapis konferencji na kanale Polska 2050: https://fb.watch/518E89zKD8/

Krótkie notki biograficzne samorządowców: 

Marcin Skonieczka, wójt gminy Płużnica. Członek Społeczno-Gospodarczej Rady ds. Modernizacji Regionu w województwie kujawsko-pomorskim. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Szkoły Liderów oraz programu Leadership Academy for Poland prowadzonego we współpracy z Harvard University. Kierowana przez niego gmina zajęła m.in. drugie miejsce w Polsce w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2015 najlepiej wykorzystujących fundusze unijne, Nagrodę Obywatelską Prezydenta RP, drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu 2019” w kategorii gmin wiejskich oraz tytuł „Liderzy Dobrych Praktyk” w kategorii oświata.

Szymon Gurbin, wiceprezydent Grudziądza, nadzoruje Wydział Edukacji, Wydział Komunikacji Miejskiej, Wydział Kultury i Sportu, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, Wydział Komunikacji Społecznej. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczynał od działalności dziennikarskiej, m.in. w Radiu Grudziądz, Gazecie Grudziądzkie, Gońcu Grudziądzkim, PR “PiK” w Bydgoszczy. Z urzędem miejskim w Grudziądzu związał się pełniąc najpierw funkcję rzecznika prasowego prezydenta Grudziądza. W latach 2007-2009 był redaktorem naczelnym wydawanego w Londynie polskojęzycznego tygodnika „Gazeta Niedzielna”. W 2014 roku wystartował z powodzeniem do Rady Miejskiej w Grudziądzu. Złożył mandat po powołaniu na stanowisko wiceprezydenta Grudziądza. W 2017 roku współinicjował powołanie do życia ruchu miejskiego oraz stowarzyszenia Obywatelski Grudziądz, które to działają do dziś, organizując wiele inicjatyw ukierunkowanych na kształtowanie postaw obywatelskich i zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne i gospodarcze Grudziądza.