Polska 2050 rośnie w siłę w Wielkopolsce

Polska 2050 rośnie w siłę w Wielkopolsce

Konin/Kalisz, 23 kwietnia 2021 r.

Polska 2050 rośnie w siłę w Wielkopolsce

Dziś w Koninie  i Kaliszu  odbyły się konferencje prasowe, podczas których lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia i posłanka Polski 2050 Paulina Hennig-Kloska przedstawili osoby dołączające do nowo powstałej partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Bardzo się cieszę, że Polska 2050 Szymona Hołowni oficjalnie wkracza na arenę polityczną w Wielkopolsce Wschodniej, dołączając do prężnie już działających w regionie Stowarzyszenia i Instytutu Strategie 2050. Cieszę się, że dołączają osoby już od dziś będzie razem z naszymi wolontariuszami działać na rzecz transformacji tego regionu.- powiedział Szymon Hołownia, lider Ruchu Polska 2050 podczas wizyty w Wielkopolsce. 

W wielkopolskie struktury włączyli się samorządowcy, przedsiębiorcy i lokalni aktywiści. Są to: Paweł Adamów, wiceprezydent miasta Konina, Emilia Wasilewska i Maciej Ostrowski radni Miasta Konina, Barbara Oliwiecka, Magdalena Walczak, Eskan DarwichPiotr Mroziński, radni Miasta Kalisza, którzy utworzą koło radnych Polska 2050 w Kaliszu. Jacek Kosakowski prezes Firmy Centralna Grupa Energetyczne, Jarosław Przybyła, Oficer Wojska Polskiego w rezerwie, obecnie kierownik administracyjny, Mikołaj Marcinkowski młody aktywista miejski, vice przewodniczącym stowarzyszenia M-lab, Robert Gajda, prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kole, Krzysztof Bakowski, dyrektor finansowy w MZWiK w Kole, Dariusz Sawikowski, aktywny działacz polityczny, Renata Sawikowska, handlowiec, Maciej Piątek,zaangażowany członek struktur Polski 2050,  Robert Czerniejewski, zaangażowany działacz społeczny.