IMG 4602

Polska 2050 przeciwko forsowaniu Lex TVN

Warszawa, 27.07.2021 r.

  INFORMACJA PRASOWA 

“Ta ustawa to próba egzekucji wolnych mediów. Złożymy wniosek o odrzucenie Lex TVN w pierwszym czytaniu” - zapowiedział Mirosław Suchoń, poseł koła parlamentarnego Polska 2050 podczas wtorkowego briefingu prasowego w Sejmie.   

Zdaniem Mirosława Suchonia nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji nazywanej potocznie Lex TVN to próba likwidacji wolnych mediów, które dostarczają Polakom niezależną informację.

Poseł Polski 2050 podkreślił, że projekt narusza konstytucyjną wolność słowa i prawo do rzetelnej, prawdziwej informacji. “Ta ustawa uderza w wiarygodność inwestycyjną Polski i przypomina również aferę Rywina” - mówił Mirosław Suchoń. - Przypomnę, że na początku wieku również chodziło o ustawę o radiofonii i telewizji i również chodziło o niejasne cele związane z biznesowym aspektem tamtych zmian - podkreślił.

Mirosław Suchoń zapowiedział, że jeżeli projekt Lex TVN ie zostanie odrzucony w pierwszym czytaniu, Polska 2050 złoży poprawkę, która przewiduje, że podmioty posiadające już koncesję będą mogły ją przedłużać na dotychczasowych warunkach właścicielskich.  “Uważamy że przyjęcie takiej formy jest w interesie państwa interesie obywateli, w interesie wolności słowa i dostępu do informacji.” - podsumował Mirosław Suchoń 

Zapis wideo: https://fb.watch/v/Oab6Gy-V/