jar2042

Paulina Hennig-Kloska rzeczniczką prasową partii Polska 2050 Szymona Hołowni

 

Warszawa, 10 września 2021 r.

 

INFORMACJA PRASOWA

 

Paulina Hennig-Kloska rzeczniczką partii Polska 2050 Szymona Hołowni

Szanowni Państwo,

informujemy, iż z dniem dzisiejszym Posłanka Paulina Hennig-Kloska, zgodnie z rekomendacją lidera Ruchu Polska 2050, Szymona Hołowni, obejmuje funkcję rzeczniczki partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Będzie również współodpowiedzialna za obszar komunikacji politycznej całego ruchu.

Paulina Hennig-Kloska jest absolwentką Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Politolożka i ekonomistka z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu biznesem. W czasie studiów pracowała jako dziennikarka radiowa, kolejne kilkanaście lat spędziła w bankowości min. pełniąc funkcję dyrektora Centrum Biznesowego. Tuż przed objęciem mandatu Posła na Sejm RP pracowała w spółce prawa handlowego na stanowisku dyrektora generalnego. Posłanka VIII i IX kadencji Sejmu RP, na co dzień pracuje w sejmowej Komisji Finansów Publicznych ora sejmowej Komisji Energii i Skarbu Państwa.

Paulina Hennig-Kloska świetnie orientuje się w realiach pracy dziennikarskiej, w przeszłości przez pięć lat pracowała w jednej w Wielkopolskich rozgłośni radiowych.

 

fot. J. Barański