IMG 6904

Polska 2050: Budujmy koalicję państw demokratycznych

Warszawa, 03.12.2021 r.

INFORMACJA PRASOWA 

Polska 2050 apeluje do prezesa Kaczyńskiego, by nie dołączał do frakcji antyeuropejskiej, która paktuje i współpracuje z Kremlem i chce rozwalić Europę od środka.

“W sytuacji realnego zagrożenia ze wschodu, gdy Rosja zgromadziła potężne siły militarne na granicy z Ukrainą, do Warszawy na zaproszenie PiS zjeżdżają przywódcy europejskich partii, które chcą rozwalać Unię Europejską od środka”  - mówił podczas piątkowego briefingu w Sejmie przewodniczący partii Polska 2050 Michał Kobosko. 

Zaznaczył, że tacy politycy jak Marine Le Pen czy Matteo Salvini nie mogą być polskimi przyjaciółmi, bo prowadzą poltykę prokremlowską, opowiadaj się przreciwko sankcjom nakładanym na Rosję i Białorus. “Dlatego goszczenie ich jest groźne dla nas wszystkich, groźnie dla naszej pozycji w UE, groźne dla naszego bezpieczeństwa. Znajdujemy się w historycznym momencie. Apelujemy do prezesa Kaczyńskiego, by nie dołączał do frakcji antyeuropejskiej, która paktuje i współpracuje z Kremlem,  bo ogromną cenę za ten błąd będą musiały płacić przyszłe pokolenia Polek i Polaków” - ostrzegał Michał Kobosko. 

Poseł Polski 2050 Paweł Zalewski zaznaczył, że sytuacja na wschodzie jest bardzo groźna. “To jest moment, w którym polski rząd powinien budować koalicję krajów demokratycznych opartą na Unii Europejskiej i NATO oraz krajach demokratycznych, które się w tych blokach nie znajdują ” - mówił Paweł Zalewski

Podczas briefingu Paweł Zalewski przypomniał poniedziałkowe spotkanie klubów i kół opozycyjnych z Mateuszem  Morawieckim. “Premier zapewniał, że rządom państw europejskich przedstawił skalę zagrożenia ze wschodu. Jednak nie padła żadna informacja, jakich sankcji się domaga. Tymczasem Unia Europejska i Stany Zjednoczone powinny się zdecydowanie wypowiedzieć, pokazać Putinowi co ryzykuje. To dzisiaj podstawowe zadanie dla polskiego rządu. Niestety, to co dziś obserwujemy, jest czymś całkowicie odmiennym. - dodał Paweł Zalewski.   

Poseł Polski 2050 zauważył, że antyeuropejski kurs polskiego rządu ma też wymierne konsekwencje gospodarcze.  Przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy nie został zatwierdzony przez Komisję Europejską, przez co Polska nie otrzymała pierwszej transzy pieniędzy z tego tytułu. Zaznaczył, że ta sytuacja wymaga od polskiego rządu porozumienia z Komisją Europejską w sprawie praworządności.

“Znaleźliśmy się w szczególnym momencie. Dzisiaj widzimy, że gra na zwłokę polskiego rządu z Unią Europejską w kwestiach praworządności i w kwestiach środków europejskich dobiega końca.” - mówił Paweł Zalewski. W  jego opinii rząd Prawa i Sprawiedliwości ponosi pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację. “Polski rząd powinien zrobić wszystko, aby porozumieć się w tej sprawie z Komisją Europejską. aby te środki Polska szybko otrzymała. To ważne z punktu widzenia rozwoju kraju, interesu każdego Polaka, z powodu szalejącej inflacji.” - zaznaczył Paweł Zalewski

Zapis wideo: https://fb.watch/9FKzDEu1o7/