SHlive

Strategia zwycięstwa Polski 2050

Warszawa, 12 stycznia 2022 r.

INFORMACJA PRASOWA

Dziś o godz. 13:00 Szymon Hołownia, lider Polski 2050, w wystąpieniu zatytułowanym "Strategia Zwycięstwa" przedstawił strategiczne założenia Polski 2050 w roku 2022.

"PiS się kończy", stwierdził Hołownia. "Nie porwie już Polaków żadną wizją. Jest wyniszczony wewnętrzną wojną o schedę po Kaczyńskim. Zostawi za sobą pełne cmentarze, dwieście tysięcy ofiar pandemii – ludzi, którzy mogliby żyć, gdyby panie i panowie z PiS dbali o naszą ochronę zdrowia tak, jak dbają o swoje spółeczki.PiS zostawi Polskę naburmuszoną, agresywną i samotną w niebezpiecznym świecie. Zostawi puste portfele Polaków, którym inflacja pożre nie tylko rozdawane teraz w panice przez Morawieckiego konfitury, ale pochłonie też ich pensje, oszczędności i zaskórniaki".

W swoim wystąpieniu lider Polski 2050 odniósł się do idei "wspólnej listy" partii opozycyjnych w nadchodzących wyborach do Parlamentu. "Brutalna prawda jest taka, że w ostatnich latach próbowano już wszystkiego: jednego bloku - w przegranych wyborach europejskich. Próbowano kilku list – w tak samo przegranych wyborach w 2015 i 2019 roku. Moje zdanie w tej sprawie dobrze znacie: szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów", powiedział Hołownia i dodał: "Problem wcale nie leży w technice układania list, tylko w tym, że gdy Polskę znów podzielimy na dwa obozy: „Tylko PiS” i „Wszystko, tylko nie PiS!”, przegramy z PiS-em po raz kolejny. Dlatego rozmowy o listach dziś, gdy nie wiemy nawet kiedy będą wybory, to zajęcie jałowe. Od układania tych samych klocków, tylko inaczej, nie zrobi się ich przecież więcej. A to w tym „więcej”, u tych paru milionów Polaków, których dziś jeszcze w sondażach nie ma, jest klucz do zwycięstwa".

Szymon Hołownia przestawił "strategię zwycięstwa" jako pragmatyczną i skuteczną propozycję nie tylko dla przeciwników PiS, ale też dla tych, którzy "nie chcą powrotu do Polski PO, tej sprzed 2015". Strategia zwycięstwa składa się z czterech punktów:

  1. Depolaryzacja sceny politycznej, żeby wyborcy "mieli wybór pomiędzy pozytywnymi wizjami, a nie tylko przymus głosowania przeciw. Dość jałowej walki dwóch obozów", zaznaczył Szymon Hołownia.
  2. Spotkanie liderów partii opozycyjnych podczas "Konferencji o przyszłości Polski" 21 marca b.r. "Pokażmy ludziom nie tylko od czego chcemy ich wybawić, ale pokażmy im to, co mogą mieć. I niech to będzie wizja z mocą, żeby ludzie za nią poszli, żeby mogli w nią uwierzyć", mówił Hołownia. Lider Polski 2050 zaproponował, aby tę konferencję oprzeć o trzy filary: Europa, wolność i praca.
  3. Bezpośrednie dotarcie do wyborców w mniejszych miastach i na wsi. Hołownia zapowiedział trzy tysiące wyjazdów ludzi Ruchu Polska 2050, bo "żadna strategia nie wypali, jeśli oderwiemy się od tego co myślą i czego chcą ludzie".
  4. Zintensyfikowanie dotarcia do Polek i Polaków przez internet. Szymon Hołownia zapowiedział m.in. powstanie nowych formatów internetowych na YouTube i prowadzenie "pokojów" w serwisie Twitter.

"Nasza strategia zwycięstwa to droga do tego, by wreszcie przestać liczyć sondaż po sondażu, czy PiS ma jeszcze o jeden czy o dwa procent więcej, czy mniej", stwierdził Szymon Hołownia. "Dla nas kampania zaczyna się dzisiaj", dodał na koniec.

Zapis wystąpienia: https://www.youtube.com/watch?v=jZqn_qR-P1g