IMG 6727

Polska 2050 inicjatorem uchwały w sprawie przystąpienia Polski do Prokuratury Europejskiej

Warszawa, 20 lipca 2022 r. INFORMACJA PRASOWA

Polska 2050 chce, by nasze państwo dołączyło do Prokuratury Europejskiej. Dlatego przygotowała stosowny projekt uchwały.

“Polska powinna niezwłocznie przystąpić do projektu, jakim jest Prokuratura Europejska” - przekonywał Tomasz Zimoch, poseł Koła Parlamentarnego Polska 2050 podczas środowego briefingu prasowego w Sejmie. 

Paweł Zalewski, poseł Polski 2050 zapowiedział, że jego ugrupowanie złoży projekt uchwały Sejmu zobowiązujący rząd do podjęcia działań mających na celu przystąpienie Polski do Prokuratury Europejskiej. 

“Nie rozumiemy, dlaczego rząd i większość sejmowa uważa, że funkcjonowanie Prokuratury Europejskiej może grozić suwerenności Polski? Dlaczego rząd, który tak wielką wagę przykłada do walki ze zorganizowaną przestępczością transnarodową związaną np. z wyłudzaniem VAT, pozbawia się niezwykle istotnego i skutecznego instrumentu do walki z tymi przestępstwami?” - pytał Paweł Zalewski.

Zdaniem Pawła Zalewskiego w interesie Polski i polskich podatników jest przystąpienie do Prokuratury Europejskiej.”Jest to zgodne z interesem polskiego państwa i długofalową wizją Europy, którą Polacy przyjęli w referendum akcesyjnym” - mówił Paweł Zalewski. 

Tomasz Zimoch zaznaczył, że 22 państwa już przystąpiło do Prokuratury Europejskiej. Polska niech będzie tym 23 krajem. Zachęcamy wszystkie koła i kluby do podpisania tekstu tej uchwały” - mówił Tomasz Zimoch.