MOPI0572 (1)

Pierwszy odcinek mobilnej konwencji Polski 2050 Szymona Hołowni

Warszawa, 7 września 2022 r.

INFORMACJA PRASOWA 

Za nami pierwsza część mobilnej konwencji Polski 2050 Szymona Hołowni - pierwszej tego typu konwencji partyjnej w Polsce - odbywającej się pod hasłem “4 Słowa: Polska”. Pierwsza część poświęcona była słowu: “równość”. Szymon Hołownia, przewodniczący partii, odwiedził we wtorek i środę Chełm, Stalową Wolę, Jarosław, Przeworsk i Kańczugę. Rozmawiał o Polsce równych szans z mieszkańcami regionów, m.in. z samorządowcami i przedsiębiorcami, ale również z pracownikami, rodzicami, młodymi i seniorami.  Podczas konferencji prasowych przedstawił też “kandydatów na kandydatów” do Parlamentu, czyli osoby, które ubiegają się o kandydowanie w okręgach 2, 7 i 23 na listy wyborcze Polski 2050 Szymona Hołowni w nadchodzących wyborach.

Celem mobilnej konwencji Polski 2050 Szymona Hołowni jest prezentacja priorytetów partii w formie czterech słów określających najważniejsze dla Polski 2050 zagadnienie. “Chcemy odwrócić trend, który obserwujemy w polskiej polityce. Inni autokarami zwożą ludzi w jedno miejsce, żeby czcili lidera. U nas lider z działaczami jadą do ludzi”- mówił Szymon Hołownia podczas pierwszego odcinka mobilnej konwencji.

Szymon Hołownia podczas wtorkowej konferencji prasowej w Chełmie otworzył mobilną konwencję i zaznaczył, że słowo "równość" pojawia się podczas konwencji na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu ponieważ niesprawiedliwość i nierówność w dostępie do szkoły, lekarza i pracy są najbardziej dotkliwe.

"Chcemy pokazywać, że możliwa jest Polska, w której nie trzeba będzie wyjeżdżać do Krakowa, Warszawy, nie trzeba będzie wyjeżdżać do Dublina, bo jeżeli da się ludziom szansę na to, żeby rozwijali się w swoim mieście, to oni będą umieli z tego zrobić dobry użytek. Bo Polska to kraj ludzi przedsiębiorczych, inteligentnych, zaradnych, błyskotliwych i takich, którzy nie boją się ciężko pracować, żeby osiągnąć sukces" – mówił Szymon Hołownia.

Według lidera Polski 2050 aktualnie to miejsce urodzenia decyduje o tym, jaka będzie przyszłość dziecka, do jakiej szkoły pójdzie i na jakie uniwersytety będzie mogło się dostać. "Dzisiaj polskie dzieci potrzebują wiedzy historycznej, ale żeby pójść w przyszłość potrzebują po podstawówce mieć płynny angielski, żeby dogadać się ze światem, żeby w pełni móc z tego świata skorzystać” - mówił Szymon Hołownia.

“Nie dajmy sobie wmówić, że musimy dzisiaj dokonywać jakichś dramatycznych wyborów. Możemy mieć i Polskę, i Unię Europejską; możemy mieć i szacunek do przeszłości, i przyszłość. Można mieć przywiązanie do wartości, patriotyzm i stanowczy, pokojowo przeprowadzony rozdział Kościoła i państwa. Można mieć rozwój polskiego przemysłu i bardzo szybką ścieżkę w stronę zielonej energii, z polskiego wiatru, polskiego słońca, polskiego atomu. To wszystko jest do pogodzenia”- mówił Szymon Hołownia podczas wtorkowej konferencji prasowej w Stalowej Woli.

W czasie konferencji prasowych przedstawiono również “kandydatów na kandydatów” Polski 2050 Szymona Hołowni w najbliższych wyborach parlamentarnych. Są to radna sejmiku województwa lubelskiego Ewę Jaszczuk, radny miasta Kraśnik Paweł Kurka, burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz, autorka projektów ekologicznych Magdalena Ludwiczak oraz podkarpaccy działacze Polska 2050: Sylwester Korycki, Krzysztof Stańko i Elżbieta Burkiewicz. 

Zdecydowana większość ludzi, których zaproponujemy jako kandydatów na nasze listy wyborcze, to będą ludzie spoza polityki. To będą samorządowcy, działacze, lokalni liderzy, ludzie z sąsiedztwa. Zrobię wszystko, żeby takimi zostali również po wyborach, żeby w Warszawie bywali, a w okręgu byli i rozwiązywali te problemy, które są do rozwiązania. Z tego będę ich rozliczał.” - zaznaczył Szymon Hołownia, lider Ruchu Polska 2050.

Zapis wideo całej mobilnej konwencji partyjnej Cztery Słowa: Polska
https://www.youtube.com/playlist?list=PLQKEGx_YWgSjaq5ow2npmMyEDBvhF9FMh