signal-2022-09-14-132457 003

Polska 2050: Tu nie chodzi o reparacje. To próba przykrycia bieżącej sytuacji

 Warszawa, 14 września 2022 r.

INFORMACJA PRASOWA

“Tu nie chodzi o reparacje, to łudzenie Polaków, aby przykryć bieżącą sytuację: drożyznę, inflację, obawy Polaków o to, czy będą mieli czym ogrzać mieszkania. Tu chodzi o bieżącą politykę i mobilizację elektoratu w kontekście kampanii wyborczej” - mówili posłowie Polski 2050 podczas środowego briefingu prasowego w Sejmie.

Paweł Zalewski, poseł Koła Parlamentarnego Polski 2050 zaznaczył, że reparacje to sprawa żywotna dla polskiego interesu narodowego. “To jest otwarta karta polskiej historii. Czemu służy uchwała PiS, który ten temat wywołał? PiS doskonale wie, że uzyskanie reparacji w obecnej rzeczywistości politycznej jest niemożliwe” - mówi Paweł Zalewski. 

“Czy chcemy wracać do tamtych absurdalnych dyskusji, do tamtych argumentów tonących w oparach nienawiści? Czy chcemy wracać do dyskusji o przebiegu granicy? Od kilkudziesięciu lat budujemy relacje między Polską, a Niemcami. Czy chcemy zburzyć to, nad czym pracowali biskupi z Polski i Niemiec?”-  pytał poseł Michał Gramatyka.

W ocenie Mirosława Suchonia, posła Koła Parlamentarnego Polska 2050 wartości takie jak: odpowiedzialność, przyszłość państwa i obywateli schodzą na plan dalszy, a najważniejszy jest partyjny nakaz i wygranie najbliższych wyborów. “Takie postępowanie, które wielokrotnie widzieliśmy w historii, doprowadziło do upadku RP i dzisiaj PiS kroczy dokładnie tą samą drogą. Wzywamy PiS do zawrócenia z tej szkodliwej dla państwa drogi. Każdy, kto przedkłada interes partyjny nad wartość chronienia interesu państwa zasługuje na potępienie” - mówi Mirosław Suchoń