2332533

Na listach wyborczych Polski 2050 Szymona Hołowni tylko osoby z doświadczeniem wolontariackim

Warszawa, 3 listopada 2022 r.


INFORMACJA PRASOWA

“Nasz ruch zbudowała ludzka energia. Ruchu Polska 2050 znacznie wyżej cenią służbę ludziom, niż osobiste korzyści. Każdy, kto będzie chciał pojawić się na naszych listach wyborczych, zostanie przeze mnie poproszony o świadectwo przepracowania przynajmniej 30 godzin w wolontariacie” - zapowiedział Szymon Hołownia podczas czwartkowej konferencji prasowej w Gdańsku. 

Szymon Hołownia, lider Ruchu Polska 2050 podkreślił, że energia ludzka stworzyła i zbudowała jego ruch. “My już zmieniliśmy kawał Polski na lepsze, pracując od dołu. To coś, co zostanie i będzie niezależnie od naszych wyników wyborczych. To tysiące godzin edukacji dla dzieci w pieczy zastępczej, to tysiące ton śmieci, które wyniesiono z polskich lasów. To akcje edukacyjne, wsparcia dla seniorów, zbiórkowe, wsparcia dla uchodźców z Ukrainy, sadzenia drzew. To po nas zostanie, już teraz” - mówił Szymon Hołownia.

Podczas konferencji prasowej przedstawiono “kandydatów na kandydatów” Polski 2050 Szymona Hołowni w najbliższych wyborach parlamentarnych w okręgach wyborczych na Pomorzu. Są to: Agnieszka Buczyńska, pełniąca w partii funkcję wiceprzewodniczącej i sekretarz generalnej oraz Łukasz Kopeć, Wioleta Tomczak i Bartosz Szmajchel

“Do polityki idę po to, aby dać głos organizacjom pozarządowym. Organizacje pozarządowe to istota społeczeństwa obywatelskiego. To one bardzo często taniej, skuteczniej i efektywniej wykonują różne zadania niż państwo.” mówiła Agnieszka Buczyńska.

Łukasz Kopeć powiedział, że zdecydował się zaangażować w politykę, aby być głosem swojego pokolenia “młodych ludzi, którzy marzą o lepszej Polsce na miarę XXI wieku”.  Wioleta Tomczak w działalności parlamentarnej chce zajmować się zdrowiem publicznym.  “Wiem, że dobra opieka medyczna jest możliwa, wystarczy tylko mieć na to plan i determinację. Współpracowałam z zespołem ekspertów, który przez kilka miesięcy przygotowywał całościowy plan naprawy ochrony zdrowia.”- mówiła Tomczak.  Bartosz Szmajchel do polityki chce wnieść swoje doświadczenie i profesjonalną wiedzę dotyczącą OZE, aby pracować nad bezpieczeństwem energetycznym i transformacją energetyczną w Polsce. 

W ocenie Szymona Hołowni rząd Zjednoczonej Prawicy przez ostatnie 7 lat nie był w stanie wykonać ani jednego sensownego kroku w stronę budowy elektrowni atomowej, w ciągu tygodnia zadeklarował budowę aż trzech.  “Jeżeli zadeklarujemy dzisiaj postawienie elektrowni jądrowej w Polsce to znając życie i to jak przebiegają tego typu projekty, to pierwsze megawatogodziny będziemy mieli w 2035 roku. Dobrze, że Jacek Sasin z kolegami chcą obniżyć nam rachunki za prąd za 18 lat, ale polskie rodziny potrzebują tego dzisiaj” - mówił Szymon Hołownia.

Lider Polski 2050 zaznaczył, że rozwiązaniem na dziś jest natychmiastowe odblokowanie Odnawialnych Źródeł Energii. “Potrzebujemy od państwa wsparcia, a nie prześladowania tych, którzy chcą zakładać za własne pieniądze instalacje fotowoltaiczne. Potrzebujemy natychmiastowego odblokowania ustawy 10H. Musi być sprawiedliwą transformacją, robioną w uczciwy sposób, a nie opowiadaniem, że za 18 lat to rachunek za prąd i gaz spadnie”- mówił Szymon Hołownia.